Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nechtějí tě na vysoké?

30. 11. 2010

 

Jen co jste úspěšně zvládli tu šílenou maturitu, už se zas blíží doba, kdy se budete muset vrhnout na přijímací zkoušky na vysokou školu. Přihlášky jsou drahé, takže hodně čerstvých maturantů čeká jen jeden pokus přijímacích zkoušek. Léto v plném proudu, oslavy složení maturity neberou konce, a tak se stane, že přijímačky se zkrátka nějak nevydaří. To vše potvrdí tolik očekávaný a obávaný dopis, který vám přijde právě z té jedné, vytoužené vysoké školy. Nepřijat. To je všechno vážně pěkné, ale co teď? Jen málokomu se chce po ukončení střední školy vesele naběhnout do pracovního poměru a soukromé vysoké školy rozhodně nejsou levnou záležitostí. Přijatelným východiskem často bývá jednoleté pomaturitní studium anglického jazyka.
Proč právě angličtina? Na tuto otázku existuje velice snadná odpověď. Stačí se podívat kolem sebe, angličtina patří mezi nejpoužívanější jazyky světa a s její pomocí se domluvíš téměř kdekoli. Na středních školách navíc patří mezi nejoblíbenější předměty a pokud máte na jazyky alespoň nějaký talent, rozhodně se vyplatí ho dále rozvíjet. Pomaturitní studium angličtiny nabízí jakýsi jednoletý intenzivní kurz jazyka. Za rok se toho dá stihnout opravdu hodně, lektoři se věnují zejména komplexní přípravě na používání angličtiny v praxi. Na závěr pomaturitního studia angličtiny mají navíc studenti možnost složení mezinárodní zkoušky z jazyka. Ty se dají využít v případě dalších přijímacích zkoušek na vysoké školy, kde vám mohou být odpuštěny části zkoušek. Díky jednoletému pomaturitnímu studiu angličtiny můžete slavit úspěchy v překladatelství a dobrá znalost jazyka také otvírá dveře ke kvalitnějšímu a lépe oceňovanému zaměstnání.
Pokud vám jeden jazyk nestačí a přáli byste si rozšířit svou znalost kromě angličtiny například ještě o španělštinu, můžete si vybrat pomaturitní studium angličtiny v kombinaci s druhým světovým jazykem. Tomu jsou věnovány odpolední hodiny. Dva jazyky za jeden rok, k tomu navíc statut studenta po celou dobu výuky. Co to znamená? Zřízení studentské karty ISIC, možnost využívat nespočtu slev nebo zdravotní pojištění zdarma. Pokud se rozhodnete absolvovat jednoleté pomaturitní studium angličtiny, rozhodně neprohloupíte. Kolik řečí umíš, tolikrát jsi člověkem a tolik nových obzorů se ti v životě také otevře. Zvýšíte si pravděpodobnost úspěšného přijetí na vysoké školy s jazykovým zaměřením a můžete bez starostí vycestovat do ciziny! Navíc máte během studia možnost se seznámit s korespondenčními studenty z Anglie a můžete se svým lektorem vyjet i do zahraničí.