Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nejlepší volbou je individuální příprava na zkoušky na vysokou

 

Zkoušky na vysokou školu, stejně jako maturita, mohou rozhodnout o vašem životě. Nasměrují vás k budoucímu povolání nebo vám jen pomohou ten správný směr najít. V životě není nic důležitějšího, než abyste dělali, co vás skutečně baví. Pokud budete chodit do rutinního zaměstnání, které vám nebude nic přinášet a budete jej plnit jen kvůli financím, nikdy tam nebudete chodit rádi. Sice vám nyní přijde volba povolání jako vzdálený pojem z budoucnosti, ale věřte, může se brzy stát realitou. Nemyslím jen, že byste šli rovnou po maturitě do práce, ale mnoho studentů si při škole vydělává v některé z firem anebo dokonce firmy zakládá.
Bohužel v životě nemusí rozhodovat o věcech jen štěstí a náklonnost nějaké vyšší síly, jak se totiž říká, štěstí přeje připraveným! Ano, je to možná ohrané rčení, ale pořád funguje. Jestliže nechcete hned po maturitě hledat práci, ale chtěli byste pokračovat ve studiu, ať již na kterékoliv škole v Čechách nebo v zahraničí, není nic lepšího, než se na zkoušky precizně připravit. Většinou je nejlepší, pokud budete hledat vysokou školu stejného zaměření, jako je vaše střední škola, ulehčí vám to učení a hlavně ušetří čas. Ovšem každého z nás baví různé věci a proč se vždy upnout jen jedním směrem? Můžete přeci dělat cokoliv. To, že vás zajímá botanika, informatika a umění se nemusí vždy nutně vylučovat. Naopak prokážete, že jste všestrannými.
Jestliže již máte vybraný obor nebo přímo vysokou školu, stačí si jen naplánovat učení. Nedávno má kamarádka dělala zkoušky na vysokou školu obor informatika, jenže přípravu podcenila, říkala si, že je dost času a s učením začne těsně před, aby to bylo čerstvé. Jenže nakonec se učila tři dny předem, protože neměla čas kvůli své škole a na vysokou se samozřejmě nedostala. Možná vám přijde, že máte hodně času, ale on ten čas pomalu ubíhá a až se budete připravovat do toho všeho na maturitu, bude toho času ještě mnohem méně.
Někdy se právě dokopat a donutit k učení je to nejtěžší z celého úkolu, pak už to jde samo. Pro ty z vás, kteří se neradi učí sami, hodilo by se jim s učením pomoci nebo jen nutně potřebují řád, je nejlepší zvolit přípravu na vysokou školu přímo od společnosti, která se tímto zabývá. Jednou z nich je vzdělávací společnost Tutor, která pořádá také individuální přípravu na vysokou školu. Ceny jsou přitom stejné, jako byste hledali, individuální doučování na vysokou školu či přímo nějaký předmět, na internetu. Nemusíte se tedy bát, že přijdete o všechny finance, nebo to bude pro rodiče příliš drahé. Naopak většinou ocení snahu a zájem o studium. Jen málo rodičů by své děti nepodporovalo, ale i bez nich se to dá zvládnout.
Navíc to nebudou jen vynaložené peníze na přípravu na vysokou školu, ale vezměte v úvahu fakt, že vám to může pomoci i k maturitě. Jestliže si vyberete stejné předměty, jako vás čekají u zkoušky dospělosti, pomůže vám, to hned dvakrát. Navíc při individuální výuce se můžete zaměřit na to, co vám nejde, bude to jen o vás, jak čas vynaložíte a co budete potřebovat nejvíce procvičit. Čas tak nemusíte ztrácet tím, že budete poslouchat dotazy ostatních, ale jen ty své.
I když se vám to možná zdá jako vzdálený problém či pojem, který vás čeká až na jaře a v létě, nikdy není na škodu si ujasnit, kdy a jak se budete učit. Pokud to budete oddalovat, nakonec se budete učit na poslední chvíli a může vám tak utéci šance na to, studovat dál a věnovat se tomu, co vás baví. Na střední škole je všechno všeobecné, ale na vysoké škole vás čeká konečně obor, který vás zajímá nejvíce. Dnes je titul ceněn a vězte, že raději při přijímacím pohovoru vezmou vystudované a specializované uchazeče, než ty, kteří mají jen maturitu.