Jdi na obsah Jdi na menu
 


Přípravné kurzy kulturologie

 

Kultorologie patří mezi velice specifické obory, v nichž se mísí vlivy hned několika různých vědeckých přístupů a oblastí. Student se setkává s metodologií společenských věd, pohledem sociologickým, antropologickým, psychologickým či etnologickým. Pro svou různorodost a výjimečnost se studium kulturologie stalo jedním z nejžádanějších vysokoškolských oborů. Pokud jste i vy propadly kouzlu kulturálních studií a rádi byste jim zasvětili svůj studijní i profesní život, nevyhnete se složení náročných přijímacích zkoušek. Udělejte pro jejich úspěšné zvládnutí maximum a zajistěte si kvalitní a profesionální výuku přihlášením se do přípravných kurzů kulturologie v Tutoru.
Přípravné kurzy svým studentům nabízejí komplexní a důslednou přípravu zahrnující všechny aspekty úspěšného zvládnutí náročných přijímacích zkoušek. Student prohlubuje a rozšiřuje již nabyté znalosti, zasazuje je do širšího společenskovědního kontextu, nabývá nové informace a dovednosti a učí se zvládnutí kritických kompetencí vysokoškolského studenta. Výuka kurzu probíhá pod vedením týmu specialistů v oblasti vzdělávání, profesionálních lektorů a akademických i profesních odborníků. Během kurzu tak student získává možnost potkat a diskutovat se zajímavými profesními osobnostmi, klást jim důležité otázky i získat jejich osobní zkušenost z oblasti praktické kulturologie a postupu při přijímacích zkouškách. Lekce jsou vedeny formou otevřeného dialogu mezi studentem a lektorem. Díky malému počtu studentů ve skupině získává lektor čas a prostor poznat motivaci jednotlivých studentů i jejich specifické studijní problémy a zájmy. Student proto na základě svých připomínek, kritických poznámek a otázek spoluutváří výslednou podobu lekcí. Kvalitativní i formální podoba výuky kurzu je po celou dobu monitorována odborným metodikem výuky, jenž dohlíží na vhodné používání metodických postupů a zvolení moderních a validních studijních materiálů. Kvalita a efektivita kurzu spočívá z velké části také na zpětné vazbě, jež je lektorovi a metodikovi poskytnuta studentem na základě vyplnění dotazníků spokojenosti.
Přípravné kurzy kulturologie probíhají po celý školní rok. Student si může zvolit ten typ kurzu, který mu bude nejvíce vyhovovat jak časem, tak místem konání. Kurzy probíhají v odlišných hodinových dotacích, a to ve všední dny i v průběhu víkendu. V současné době lze navštěvovat kurzy společnosti Tutoru již v deseti největších městech České republiky. Stačí si tedy pouze najít tu nejvhodnější variantu přípravného kurzu a příprava k úspěšnému vysokoškolskému studiu může začít!